ایران فیلم - آلخاندرو ایناریتو در جمع سه کارگردان برتر دنیا قرار گرفت
امروز ۷ اسفند ۱۳۹۵

آلخاندرو ایناریتو در جمع سه کارگردان برتر دنیا قرار گرفت

سرویس خبری ایران فیلم - سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ | بازدید: 1018


به گزارش ایران فیلم  به نقل از ددلاین؛ آلخاندرو ایناریتو کارگردان مکزیکی که اسکار بهترین کارگردانی سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد، سومین کارگردان تاریخ‌ساز آکادمی اسکار شد.
پیش از ایناریتو، جان فورد در سال‌های ۱۹۴۰، ۱۹۴۲ و جوزف ال منکیویکس در سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۵۱ توانسته بودند به این عنوان دست پیدا کنند.
با وجود اینکه آلخاندرو ایناریتو سال گذشته میلادی نیز اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم سینمایی «مرد پرنده» کسب کرده بود، کارشناسان سینمایی اندکی انتظار داشتند او بتواند به طور مجدد به این عنوان دست یابد؛ اما فیلم سینمایی «بازگشته» توانست در مراسم اسکار امسال در ۱۲ بخش نامزد دریافت جایزه شود و در نهایت جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (برای لئوناردو دی کاپریو) و نیز بهترین فیلمبرداری (برای امانوئل لابزکی) را به دست آورد.
ایناریتو که پیش از این در سخنرانی خود پس از دریافت جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۶ برای فیلم «بازگشته» به مشکلات و دشواری‌های بسیاری در روند فیلمبرداری فیلم فوق اشاره کرده بود، در مراسم روز گذشته به صحبت در خصوص تعصبات نژادپرستانه پرداخت.
او اظهار امیدواری کرد که از این پس رنگ پوست نیز همانند اندازه مو مساله‌ای کاملا بی‌اهمیت در انتخاب بازیگران باشد.
آلخاندرو گونزالز ایناریتو یکی از موفق‌ترین کارگردانان قرن بیست و یکم است که مسیر شهرت را با دریافت جایزه «بفتا» برای فیلم سینمایی «عشق سگی» در سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز کرد.

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.