ایران فیلم - تونی دیسون طراح روبات های جنگ ستارگان در 68 سالگی از دنیا رفت
امروز ۷ اسفند ۱۳۹۵

تونی دیسون طراح روبات های جنگ ستارگان در ۶۸ سالگی از دنیا رفت

سرویس خبری ایران فیلم - شنبه ۱۵ اسفند ۹۴ | بازدید: 863


به گزارش تیم خبری ایران فیلم

تونی دیسون، شخصی که به ساخت یکی از کارکرتر های فیلم جنگ ستارگان کمک شایانی کرده بود و توانسته بود روبات R2D2 را بسازد در سن ۶۸ سالگی از دنیا رفت.

بر اساس گزارشات پلیس، بدن بی جان او در خانه اش در گوز( یک جزیره در مالتا) پیدا شد. پلیس بعد از این که گزارشاتی از همسایه ها دریافت کرد به موضوع مشکوک شد و به خانه او رفت و با بدن بی جان او مواجه شد.

روبات R2D2 نخستین بار در سال ۱۹۷۷ در قسمت Star Wars: A new Hope توسط رالف مک کوایر و جان استیرز به کمک دیسون ساخته شد.تونی دیسون یکی از اشخاصی بود که توانست کارکترهایی را برای فیلم جنگ ستارگان خلق کند که بعد ها نیز در قسمت های دیگر این فیلم از آنها استفاده شد.

اما تاثیراتی که دیسون در برخی از فیلم ها بر جا گذاشته است خیلی موثر تر از تاثیراتی است که در این فیلم در کهکشان از خود به جای گذاشته است، او همچنین در فیلم های سوپر من ۲، یکی از قسمت های فیلم جیمز باند تحت عنوان Moon Raker و فیلم Dragon Slayer کار کرده است و تاثیرات به سزایی در ساخت این فیلم ها داشته.

او همچنین ربات هایی را برای استودیو هایی از جمله سونی ، توشیبا و فیلیپس طراحی کرده است و به همین دلیل نیز نامزد دریافت جایزه امی شد. یکی از ربات هایی که او برای استودیو سونی ساخته بود جان کلیس نام داشت که میتوانست در مورد فواید استفاده از سی دی توضیحاتی دهد.  در سال های اخیر دیسون به عنوان یک سخنران انگیزشی کار میکرد، به نقاط مختلف دنیا سفر میکرد و از تجربیات خود در ساخت روبات ها صحبت میکرد و این که چه مراحلی را برای ساخت R2D2 پشت سر گذاشته است تا به رویاهایش تحقق بخشد.

منبع: thewrap.com

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.