ایران فیلم - جرج کندی هنر پیشه هالیوودی در سن 91 سالگی در گذشت
امروز ۳ اسفند ۱۳۹۵

جرج کندی هنر پیشه هالیوودی در سن ۹۱ سالگی در گذشت

سرویس خبری ایران فیلم - سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ | بازدید: 870


به گزارش تیم خبری ایران فیلم

جرج کندی بازیگر هالیوودی که در سال ۱۹۷۰ جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را با بازی در کنار پائول نیومن در فیلم Cool Hand Luke را به دست اورده بود و همچنین در  فیلم های زیبای دیگری از جمله Airport بازی کرده بود صبح روز یکشنبه در آیداهو در سن ۹۱ سالگی در گذشت. خبر فوت او را نوه اش کوری شنکل درصفحه فیس بوکش منتشر کرد.

کندی در سال ۱۹۷۰ در تمامی قسمت های ساخته شده فیلم Airport حضور داشت و شخصیت تاثیر گذار و جالبی در این فیلم داشت. او همچنین در فیلم زلزله که در سال ۱۹۷۵ ساخته شد توانست حضور موفقی داشته باشد که در این فیلم نقش یک مامور پلیس را داشت که در طی یک زلزله به مردم کمک میکند. کندی همچنین در سال ۱۹۶۰ در بسیاری از سریال های تلویزیونی حضور داشت و همچنین به عنوان بازیگر  نقش های مکمل در فیلم In Harms Way , The Son Of Katie Elder, The Flight Of The Phonix حضور داشت.

کندی در نیویورک در خانواده ای که هر دوی والدینش تاجر بودند به دنیا آمد، او برای نخستین بار در ۲ سالگی بر روی صحنه ی یک تئاتر حاضر شد  ولی پس از آن برای مدت ۱۶ سال در ارتش آمریکا خدمت کرد و در بخش اطلاعات و ارتباطات ارتش خدمت میکرد. این بازیگر توانا همچنین کتابهایی نیز نوشته است که از جمله آنها میتوان به  Murder On Location که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و  Murder on High که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد و همچنین زندگی نامه خودش به نام Trust Me که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد اشاره کرد.

کندی در طول دوران زندگی اش ۴ بار ازدواج کرد، بار اول با دوروسی گیلولی در سال ۱۹۴۰ ازدواج کرد و پس از آنکه از او جدا شد با نورمن ورمن ازدواج کرد که پس از چند سال زندگی مشترک از هم جدا شدند و جالب این است که بار دیگر با هم ازدواج کردند ولی باز هم نتوانستد در کنار یکدیگر بمانند و باز هم از یکدیگر جدا شدند. و سر انجام او با همسر چهارمش جون مک کارتی آشنا شد که این ازدواج پایدار ماند و حاصل آن نیز ۲ فرزند کندی بودند.

منبع: variety.com

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.