ایران فیلم - جنگ ستارگان زود تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینمای امریکا 1 میلیارد دلاری شد
امروز ۳ اسفند ۱۳۹۵

جنگ ستارگان زود تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینمای امریکا ۱ میلیارد دلاری شد

سرویس خبری ایران فیلم - دوشنبه ۷ دی ۹۴ | بازدید: 383


به گزارش تیم خبری ایران فیلم

فیلم جنگ ستارگان ساخته ی آبرام توانست زود تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینمای هالیوود به فروش ۱ میلیارد دلاری برسد، همچنین این فیلم توانست رکورد بیشترین فروش را درآخرین هفته سال ۲۰۱۵ در آمریکای شمالی بشکند و با فروش ۱۵۳٫۵ میلیون دلار در مجموع به فروش ۵۴۴٫۶ میلیون دلار در امریکا دست پیدا کند.

این فیلم زیبا که محصول مشترک استودیو های دیزنی و لوکاس فیلم است روز گذشته از فروش ۱ میلیارد دلاری عبور کرد. همچنین با پیش فروشی که بلیط های این فیلم در سینمای چین داشت توانست به رکورد فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در پیش فروش دست پیدا کند که پیش از این فیلم دنیای ژوراسیک در ۱۳ روز پس از اکران به این رکورد دست پیدا کرده بود که این اتفاق برای جنگ ستارگان در ۱۲ روز رخ داد.

اما در صورتی که بخواهیم این فیلم را با فیلم دنیای ژوراسیک مقایسه کنیم، میتوانیم به این نکته توجه کنیم که این فیلم هنوز امتیاز اکران در سینمای چین را در دست ندارد اما با این وجود توانسته است بسیاری از رکورد های فروش را بشکند، لازم به ذکر است که سینمای چین یکی از بزرگترین بازارهای فروش برای فیلم های آمریکای شمالی میباشد.

جنگ ستارگان همچنین رکورد دومین فیلم پر فروش اخر هفته سال را از فیلم دنیای ژوراسیک که فروشی معادل ۱۰۶ میلیون دلار داشت گرفت.

دیو هیلوس مدیر برنامه های استودیو ی دیزنی درباره فروش بی سابقه این فیلم میگوید:« ما میدانیم که این فیلم از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین فیلمی بسیار قوی است اما این موضوع که برخی از اشخاص برای بار سوم یا چهارم این فیلم را تماشا میکنند در این روند که فروش فیلم به این سرعت رشد کند بی تاثیر نیست و به نظرمن هر فردی در جامعه در خلق این اتفاق نقش به سزایی داشته است».

اما اوضاع برای جنگ ستارگان در خارج از امریکا نیز مطلوب است چرا که با فروش ۱۳۳٫۳میلیون دلاری اخیر این فیلم توانست میزان فروش جهانی خود را به مرز ۱٫۰۹ میلیارد دلار برساند. که کشور هایی نظیر انگلستان با فروش ۹۷٫۲ میلیون دلار و یا آلمان با فروش ۵۴ میلیون دلار و یا فرانسه با فروش ۴۷٫۸ میلیون دلار، استرالیا با فروش ۳۵٫۷ میلیون دلار و ژاپن با فروش ۳۱٫۳ میلیون دلار نقش به سزایی در موفقیت این فیلم داشته اند.

در این سطح از فیلم های ساخته شده شاید نتوانیم به خوبی این مسئله را ذکر کنیم که چگونه این فیلم ها میتوانند در امریکا تا این اندازه فروش داشته باشند اما با اتفاقی که برای فیلم آواتار رخ داد و این فیلم تنها در امریکای شمالی ۱ میلیارد دلار فروش داشت، برخی معتقدند که فیلم جنگ ستارگان نیز میتواند سرنوشتی مشابه داشته باشد و حتی رکورد فروش فیلم آواتار را نیز بشکند.

منبع: hollywoodreporter.com

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  1. majid

    این عکسه دیگه چیه اون جدایه کیه؟؟؟هاااااااااااا