ایران فیلم - خاطرات کریستین بیل با ترنس مالیک
امروز ۷ اسفند ۱۳۹۵

خاطرات کریستین بیل با ترنس مالیک

سرویس خبری ایران فیلم - پنج شنبه ۱۳ اسفند ۹۴ | بازدید: 1137


به گزارش ایران فیلم به نقل از  ورایتی، بازیگرانی که با ترنس مالیک کارگردان برنده جوایز معتبر سینما کار کرده‌اند، همگی بر سر این مساله هم‌نظر هستند که همکاری با او لذت‌بخش‌ترین بخش پروژه بوده است. کریستین بیل بازیگر نقش اصلی جدیدترین پروژه کارگردان «درخت زندگی» نیز با اظهارات اخیرش این مطلب را تایید کرده است.

هنرپیشه «حیثیت»، «روانی آمریکایی» و «مشت‌زن» درباره مالیک گفت: تری همراه فوق‌العاده و فرد بسیار خلاقی است. او خیلی خلاق است اما فضای بسیار آرامی سر صحنه فیلم‌هایش حکم‌فرماست. بازیگران می‌آیند و استرس دارند که چطور با او کار کنند، اما من پیش آن‌ها می‌ر‌وم و می‌گویم همه چیز روبه‌راه است، اصلا نگران نباشید. بعد آن‌ها می‌گویند که همه دیالوگ‌هایشان را حفظ نیستند و من ادامه می‌دهم نگران نباشید، برای او اهمیت ندارد.
بیل همچنین گفت که کار کردن با مالیک که روشی غیرمتعارف دارد، باعث شده او احساس آزادی بیشتری کند و فعالیت به روش‌های کارگردانی قبلی برایش سخت شود. او ادامه داد: بعد از این کار، من سر پروژه دیگری رفتم و بعد از اولین روز، آن‌ها داد زدند:‌ کات! این کلمه‌ای است که تو هیچ‌وقت سر فیلمبرداری کارهای تری نمی‌شنوی، چون آن‌ها دائم دارند فیلم می‌گیرند. ما این فیلم را تمام کردیم و بعد همه به من نگاه کردند و گفتند: تو یک بار هم درست بازی نکردی، نصف دیالوگ‌ها را نگفتی و به جایش چیزهای دیگری می‌گفتی. من گفتم: آها، آره، ما الان داریم این‌جوری کار می‌کنیم.
بیل همچنین افزود: روش او خیلی متفاوت است و باعث می‌شود تو یک دیدگاه متفاوت را تجربه کنی.
«وس بنتلی» که در فیلم «شوالیه جام‌ها» نقش برادر بیل را ایفا می‌کند، نیز گفت: کار کردن با تری، یک رویاست.
فیلم جدید مالیک در لس‌آنجلس و لاس‌وگاس روایت می‌شود و موضوع آن جست‌وجو برای یافتن خود و عشق در روابط مختلف انسانی است. این محصول سینمایی چهارم مارس (۱۴ اسفند) با بازی «کریستین بیل»، «ناتالی پورتمن»، «کیت بلانشت»، «وس بنتلی» و «ترزا پالمر» به روی پرده نقره‌ای می‌رود.
 فیلم‌های «زمین‌های لم‌یزرع» (۱۹۷۳)، «روزهای بهشت» (۱۹۷۸)، «خط باریک سرخ» (۱۹۹۸)، «درخت زندگی» (۲۰۱۱) و «به سوی شگفتی» (۲۰۱۲) در کارنامه سینمایی ترنس مالیک به عنوان یک سینماگر خاص، کم‌کار و طبیعت‌گرای آمریکایی دیده می‌شود که فیلم «درخت زندگی» نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را برای او به ارمغان آورد.
او در طول چندین دوره کار سینمایی، فقط یک فیلم کوتاه و پنج فیلم بلند سینمایی ساخته‌ است. بسیاری از منتقدان سینما، کارهای او به ویژه دو فیلم «زمین‌های لم‌یزرع» و «روزهای بهشت» را شاهکار سینمایی می‌دانند. او برای فیلم «خط باریک سرخ» علاوه‌ بر خرس طلای جشنواره برلین، نامزد دریافت جایزه اسکار در دو رشته بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اقتباسی نیز شد.

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.