ایران فیلم - نانسی ریگان بازیگر هالیوودی در سن 94 سالگی درگذشت
امروز ۷ اسفند ۱۳۹۵

نانسی ریگان بازیگر هالیوودی در سن ۹۴ سالگی درگذشت

سرویس خبری ایران فیلم - دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ | بازدید: 3571


به گزارش تیم خبری ایران فیلم

نانسی ریگان نخستین بازیگر زنی که توانست صاحب موقعیت سیاسی شود و با رونالد ریگان ازدواج کند و پس از آن از حمایت بی دریغ او در هالیوود بهره مند شود و راه خود را به کاخ سفید باز کرد و از هالیوود حمایت کرد در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

یکی از اعضای خانواده ریگان به روزنامه لس آنجلس اطلاع داد که او در روز یکشنبه در خانه اش در لس آنجلس به دلیل حمله قلبی از دنیا رفته است.

ریگان که به اندازه همسرش از شهرت و محبوبیت زیادی برخور دار بود به عنوان یک حامی مهم برای صنعت سینما مطرح میشد، او همچنین به دلیل این که در طی ۱۰ سالی که همسرش به بیماری آلزایمر دچار شده بود از او حمایت و مراقبت کرد مورد تشویق و تحسین عموم مردم قرار گرفت.

نانسی دیویس که پس از عروسی با ریگان به نانسی ریگان تغییر نام داد در سال ۱۹۴۹ در حالی که در یک پروژه ی فیلم برداری بود با همسرش اشنا شد و انها بر سر موضوعات مختلفی در مورد فیلم صحبت میکردند که به گفته خود نانسی همسرش هنگامی که برای صرف ناهار رفته بودند از او در خواست ازدواج کرد، البته ریگان پیش از این که با نانسی ازدواج کند با جین وی من ازدواج کرده بود که این رابطه پایداری زیادی نداشت.

آنها پس از ۳ سال سر انجام درسال ۱۹۵۲ با هم ازدواج کردند و یک سال بعد صاحب دختری به نام پاتریشیا شدند و ۶ سال بعد نیز صاحب پسری به نام ران شدند.

به گفته نانسی در این سال ها آنها نیاز به پول داشتند و به همین دلیل مجبور بودند که زمان بیشتری را کار کنند و در همین سال بود که او در فیلم هایی که حقوق کمی به او میدادند حضور پیدا کرد و در کنار همسرش به ایفای نقش در این فیلم ها پرداخت که این فیلم ها آخرین فیلم هایی بودند که او و همسرش با هم در آن حضور داشتند که از جمله آنها میتوان به Crash Landing ,Hellcast of The Navy و Donovas Brain اشاره کرد.

نانسی ریگان در خانواده ای به دنیا امد که مادرش آنا فرانسیس رابینز یک بازیگر بود و پدرش نیز ادی لوکت یک فروشنده ماشین بود که البته زندگی آنها زیاد به طول نینجامید و از یکدیگر جدا شدند و نانسی مجبور بود با عمه و شوهر عمه اش زندگی کند چرا که در آن زمان مادرش برای انجام کار هایی مجبور بود کشور را ترک کند. او پس از چند سال دیگر هیچ گونه ارتباطی با مادرش نداشت و برای همیشه رابطه اش را با او قطع کرد اما مسیری که برای زندگی اش انتخاب کرد به طور کلی مسیری بود که مادرش انتخاب کرده بود ، به همین دلیل پس از این که تحصیلات کالج را پشت سر گذاشت به حرفه بازیگری مشغول شد و کار خود را در سال ۱۹۴۹ با نقش های کوچکی در فیلم The Doctor And The Girl آغاز کرد.ولی استعداد فوق العاده ی او باعث شد تا بتواند راه موفقیت را به سرعت پشت سر بگذارد و در سال ۱۹۵۱ در کنار ری میلاند در فیلم Night Into Morning یک نقش طولانی و مهم را تجربه کند.

رونالد ریگان همسر او در سال ۲۰۰۴ فوت کرد، رونالد در نامه ای که نوشته بود ( که البته این نامه یک دهه بعد آشکار شد) گفته بود که مدت ۱۰ سال است که به بیماری آلزایمر مبتلا شده است و از زحمات همسرش تشکر کرد که در این مدت او را تحمل کرده است و از او مراقبت کرده است.پس از آن نانسی ریگان به همراه فرزندانش رون و پاتی به زندگی ادامه داندند، البته نانسی از فرزندان همسرش که حاصل ازدواج نخست او بودند نیز مراقبت میکرد که نام این فرزند میشائیل ریگان بود.

منبع: variety.com/

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.