ایران فیلم - نخستین تولید مشترک سینمای ایران و چین
امروز ۷ اسفند ۱۳۹۵

نخستین تولید مشترک سینمای ایران و چین

سرویس خبری ایران فیلم - پنج شنبه ۹ مهر ۹۴ | بازدید: 212


Film Iran o Chin

به گزارش ایران فیلم ، تفاهم نامه تولید مشترک فیلم سینمایى راه شائولین طی مراسمى رسمى و با حضور معاون وزیر و مدیر کل اداره تولیدات مشترک سازمان سینمایى و رادیو تلویزیون چین، روساى فستیوال هاى چین، جمعى از کارگردانان و تهیه کنندگان از کشورهاى مختلف حاضر در فستیوال جاده ى ابریشم، به امضا رسید.
آرش امینى مدیرکل امور جشنواره ها و همکارى هاى بین الملل سازمان سینمایى از طرف کشورمان با حضور در این مراسم این تفاهم نامه را امضاء کرد.
طرفین در این برنامه به همکارى هاى فرهنگى بیشتر دو کشور در زمینه هاى مختلف سینمایى و سمعى و بصرى تاکید کرده و پیشنهاد کشورمان را براى تشکیل صندوق مشترک حمایت از تولیدات مشترک سینمایى بین کشورهاى مطرح قاره ى کهن را در آینده این روابط راه گشا ارزیابى کردند.
تفاهم نامه اولیه در اردیبهشت امسال در تهران و طى برگزارى بخش بین الملل جشنواره بین المللى فجر و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى و علیرضا تابش، مدیر عامل بنیاد سینمایى فارابى و مدیر کمپانى شاین ورک به امضاء رسیده بود که از آن زمان با پیگیرى هاى مداوم سر انجام این طرح به مرحله ى اجرا رسیده است.
گفتنى است کمپانى شاین ورک در همین فستیوال قرارداد ساخت فیلم بلند دیگرى را نیز با سازمان سینمایى کشور قزاقستان به امضاء رساند.
کمپانى دیگرى نیز از کشور چین قرارداد تولید مشترک با کشور روسیه را نهایى کرده و تهیه کننده ی ایرانى انیمیشن تهران ١۵٠٠ ، محمدرضا ابوالحسنى دومین قرارداد تولید مشترک با دیگر کمپانى مطرح ساخت انیمیشن را به امضاء رساند.
حمایت از تولیدات مشترک با توجه وضعیت جهانى تولید فیلم از اهم برنامه هاى سازمان سینمایى جمهورى اسلامى ایران در سال جارى است.
گفتنی است  دو طرح دیگر در همین زمینه با کشورهاى هلند و ترکیه در دست مطالعه بوده است که پاییز امسال مرحله ى نهایى ایجاد توافق هاى لازم انجام و این دو طرح نیز به مرحله اجرا خواهند رسید.

با عضویت در خبرنامه ایران فیلم از آخرین فیلمها و سریالها در ایمیل خود آگاه شوید

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.